Energooszczędne i wąskie domy

 

W dzisiejszych czasach coraz bardziej rozwija się trend na energooszczędne domy. Ta informacja bardzo mnie cieszy, bo nie ukrywam, że lubię dbać o naszą planetę. A ludzie wybierając energooszczędne domy dbają zarówno o planetę jak i o swój portfel, czyli zyskują na tej decyzji podwójnie.

 

W tym artykule pokażę Ci o jakie rozwiązania możesz uzupełnić projekt domu na wąską działkę, dzięki czemu uczynisz go bardziej energooszczędnym. A dzięki temu Ty będziesz oszczędzał każdego miesiąca. Wszystkie te rozwiązania są dostępne w ofercie firmy www.e-domy.pl/ natomiast jeżeli chodzi o inne firmy oferujące projekty domów na wąską działkę, to musisz się dowiedzieć indywidualnie.

 

Energooszczędne rozwiązania

Według mnie najważniejsze rozwiązania w jakie warto wyposażyć swój projekt domu na wąską działkę, to:

 

  • Panele słoneczne – w Polsce średnio przez 8 miesięcy zapewniają nawet 80% zapotrzebowania na energię. To duże oszczędności, zwłaszcza jeżeli zużywasz dużo prądu
  • System wentylacji mechanicznej – według mnie to rozwiązanie powinno się znaleźć w każdym projekcie domu na wąską działkę, nawet osób, którym nie zależy na energooszczędności. W ten sposób bowiem Ty nie tylko oszczędzasz, ale też poprawiasz swoje zdrowie i samopoczucie. Osoby, które mają u siebie zamontowany ten system cieszą się między innymi lepszym snem.
  • Dobre ocieplenie – dzięki niemu zimą będziesz wydawał mniej na ogrzewanie, ponieważ twój dom będzie wolniej tracił ciepło

 

To są najważniejsze energooszczędne rozwiązania, w które według mnie warto wyposażyć projekt domu na wąską działkę. Oczywiście jeżeli interesują Ciebie też inne, to warto się nad nimi zastanowić. Jednak przede wszystkim zwróć uwagę na te, które wymieniłem w tym artykule.