Polska mennica państwowa – duma narodowa!

Dziwi mnie to jak wiele Polaków zachwyca się zagranicznymi markami, a zapominają o mennicy państwowej jaką posiadamy w naszym kraju. Znajduje się ona w pierwszej trójce najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świcie, dzięki temu pozyskuje ona klientów z całego globu.

W Polsce oprócz mennicy państwowej działa między innymi https://www.mennicaskarbowa.pl/Diamenty-poradnik-inwestora-cabout-pol-24.html . Wspominam akurat o tej mennicy, ponieważ mimo znacznie krótszego stażu odnosi ona istotne sukcesy i według mnie również zasługuje na uwagę. Jednak przechodzimy do głównego bohatera dzisiejszego artykułu.

Dlaczego powinniśmy być dumni?

  • Dla większości osób mennica państwowa to po prostu zakład, który zajmuje się biciem monet obiegowych i faktycznie pełni on tę rolę. Jednocześnie wiele osób nie wie, że Polska mennica państwowa bije również monety dla takich krajów jak Ukraina, albo Armenia. Produkuje ona również monety kolekcjonerskie m.in. dla Cypru.
  • Mennica Polska jest twórcą największej srebrnej monety z wizerunkiem Jana Pawła II, która waży 10 kilogramów!
  • Mennica państwowa w Polsce odpowiada również m.in. za system karty miejskiej, za jego wdrażanie, obsługę i rozwijanie.
  • Produkowane monety wygrywają różnego rodzaju konkursy branżowe.

Mennica państwowa to nie tylko ponad 250 lat tradycji, to firma, która jest naprawdę dobrze rozwinięta, która posiada ciekawą ofertę i która wyróżnia się w branży, w której działa.