Wózki widłowe spalinowe – sprzęt niezbędny w twojej firmie

Wózki widłowe spalinowe to nieco inny typ niż elektryczne. Oba te rodzaje wózków widłowych znajdziesz w ofercie www.lemarpol.eu/Lemarpol-2.html . Spalinowe cieszą się ostatnio nieco mniejszą popularnością, bo te napędzane prądem wydają się bardziej nowoczesne i przyjazne dla środowiska. Dlatego przyjrzyjmy się bliżej im i ich zaletom. Kiedy warto wybrać wózki widłowe spalinowe? Przede wszystkim sprawdzają się one w sytuacjach, gdy potrzebujemy poruszać się po dystansach średnich lub długich. Na przykład, gdy dysponujemy systemem hal i magazynów na dużej powierzchni. Poza tym wózki widłowe napędzane silnikiem spalinowym są zdecydowanie wydolniejsze od wariantów elektrycznych. Warto jednak wiedzieć, że przy zakupie tego rodzaju wózka widłowego należy sprawdzić, czy ma on silnik spalinowy dedykowany tego typu pojazdom, bo tylko taki gwarantuje wysoką sprawność maszyny.

Wózki widłowe spalinowe zwykle krytykowane były za wysokie zużycie paliwa oraz Halas, jaki emitują podczas pracy. Jeśli te aspekty są dla ciebie ważne, wybierz nowoczesny model podnośnika, gdzie zastosowano redukcję poziomu decybeli i obniżono zużycie paliwa. Dzięki temu może on być konkurencyjny dla wózka widłowego z napędem na prąd. Kolejnym ważnym elementem z punktu widzenia przedsiębiorcy jest cena maszyny. Spalinowy podnośnik jest zwykle tańszy od elektrycznego, co jest niebagatelną zaletą.

Oczywiście to i tak jest dosyć drogi sprzęt, a w magazynie potrzebujemy zwykle kilka sztuk. Dlatego bardzo wiele firm, przynajmniej na początku nie decyduje się na zakup floty własnych pojazdów tylko korzysta z opcji ich wynajmu od wyspecjalizowanej firmy, co jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem. Trzeba tu nadmienić, że dobra oferta wynajmu obejmuje także operatora, który posiada wymagane uprawnienia.